Rowerem do rezerwatu „Moczydło”

Rezerwat „Moczydło” to ciekawe miejsce w okolicy Borzych, które warto odwiedzić. Odległość dzieląca Borzychy i rezerwat jest w sam raz na rowerową wycieczkę rodzinną, nawet z małymi dziećmi.

Najłatwiej dotrzeć do „Moczydła” jadąc do Paplina, tam skręcając na Stoczek, następnie cały czas prosto, przez Gruszczyno, Hutę Gruszczyno, aż do Majdanu, gdzie należy skręcić w prawo za sklepem:

moczydlo_mapa1.jpg

moczydlo_mapa2.jpg

moczydlo_mapa3.jpg

Opis i zdjęcia rezerwatu znaleźć można w innym wpisie znajdującym się na tej stronie. Powrót proponuję trasą przez Kazimierzów i Janówki, gdzie podziwiać można piękne lasy wchodzące w skład Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

moczydlo_mapa4.jpg

Z rezerwatu kierujemy się do Kałęczyna, gdzie na pierwszym „skrzyżowaniu” dróg żwirowych należy skręcić w prawo. Dalej jedziemy przez przepiękny las przez Kazimierzów, aż dotrzemy skrzyżowania dróg, z których jedna (w lewo) prowadzi do Zuzułki, a skręcając w prawo dotrzemy do Janówek. Dalej przejeżdżamy przez miejscowość i za Janówkami skręcamy ponownie w prawo i po dotarciu do rozwidlenia dróg z krzyżem należy skręcić w lewo na Starawieś.

moczydlo_mapa5.jpg

moczydlo_mapa6.jpg

Jest to jedna z możliwych tras, na podstawie której można tworzyć wiele kombinacji. Często zbocznie w jakąś nieznaną leśną czy polną dróżkę owocuje odkryciem ciekawych miejsc.

Odległości:

Borzychy-Majdan: ok. 7 km
Majdan-Kazimierzów: ok. 5 km
Kazimierzów-Starawieś: ok. 5,5 km
Starawieś-Borzychy: ok. 4 km