Wioska indiańska w Borzychach

Wjeżdżając do Borzych od strony Węgrowa i skręcając po paruset metrach w prawo w ul. Wierzbową natrafimy na nietypowy dla mazowieckiego i podlaskiego krajobrazu widok. Tuż pod lasem stoi sobie bowiem kilka indiańskich tipi.

indianie-6.jpg

Borzyska wioska indiańska, prowadzona przez panią Annę Kuncewicz i jej rodzinę, istnieje już od września 2006 roku.

indianie-2.jpg

Gospodarzom borzyskiej wioski przyświeca cel przybliżania indiańskiej kultury najmłodszym, chcą oni uczyć odwiedzające Borzychy dzieci otwartości na innych.

Wioska jest imitacją obozowiska Indian z Wielkich Równin Ameryki Północnej.

indianie-4.jpg

indianie-5.jpg

Wśród indiańskich namiotów – tipi – w których znajdują się misternie wykonane przedmioty (stroje, broń, sprzęty codziennego użytku), można zobaczyć również indiańską kuchnię, cmentarz, saunę, warsztat pracy.

indianie-15.jpg

indianie-14.jpg

Goście wioski mogą między innymi nauczyć się indiańskich tańców, postrzelać z łuku i wysłuchać indiańskich legend opowiadanych w akompaniamencie fletu.

indianie-12.jpg

indianie-11.jpg

indianie.jpg

Program przygotowany dla zorganizowanych grup trwa około dwie i pół godziny i jest zróżnicowany i dostosowany do wieku zwiedzających (nie będą się tu nudzić zarówno przedszkolaki, dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjaliści, licealiści, jak i studenci).

indianie-7.jpg

indianie-8.jpg

Wszelkich informacji udzielają pani Anna Kuncewicz (502 295 715) i pan Dariusz Szybka (515 237 490), można również kontaktować się mailowo (hantajo@republika.pl), a wiele informacji i zdjęć zamieszczono na stronie internetowej www.hantajo.com.

indianie-16.jpg

Mały przedsmak tego, co można zobaczyć na miejscu: